אודות

אודות מקוואות ה - 100

בונה, משקם ומשפץ, מייעץ, מפקח, מעצב, מתכנן ומתחזק  עשרות מקוואות בארץ ובעולם, ארגוננו בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום המקוואות הן הציבוריים והן הפרטיים.

ארגון “מקווה מים חיים” חרט על דגלו לפעול לבנייתם של מקוואות חדשים, שיקומם ושיפורם של מקוואות ישנים, פסולים או מוזנחים, תוך הידור הלכתי ומעשי ועל פי כל השיטות.

ארגון “מקווה מים חיים” מציע את השירותים הבאים:

1. בנייה של מקוואות חדשים.
2. שיקום ושיפוץ מקוואות.
3. ייעוץ בכל תחום המקוואות.
4. פיקוח על כל שלבי הבנייה של מקוואות.
5. עיצוב ותכנון מקוואות
6. תחזוקת מקוואות.
7. בדיקת זחילה לבורות ואוצרות.

ארגון “מקווה מים חיים” מרכז את כל תהליכי בניין המקווה, החל מתכנון אדריכלי, המותאם למקווה ולצורכי המזמין, תכנון הנדסי, ביצוע, ועד הגימור לפרטיו. כמו”כ הארגון נותן הדרכה וביקורת הלכתית, לקבלן, למועצה הדתית, ולעירייה.

הבנייה מתבצעת באיכות מעולה, תוך שימת דגש על איכות יציקת בור הטבילה והאוצרות, תוצאות אלו מושגות, ע”י שימוש בחומרים ייחודיים ואיכותיים ביותר, מהמתקדמים בתחום הבנייה והאיטום.
שימוש בחומרים אלה, מאפשר הענקת אחריות ללקוח לעשרים שנה, על יציקת בור הטבילה.  

ארגון “מקווה מים חיים” מכיר בקשיים הרבים של מקוואות, כמו גיוס כסף, או פתרון בעיות הלכתיות המתעוררות בתחום המקוואות, הארגון מודע לכך שישנם גופים מעטים, הפועלים במתן שירות למקוואות, שאינם יכולים לפעול בצורה רצויה, עקב מחסור במשאבים.
כמו כן ישנם מקומות בארץ ובעולם, שחסרים מקוואות לנשים. לעתים מדובר במקומות שבהם אילו היה מקווה, היו מגיעות נשים רבות יותר לקיים את המצווה, וכאשר אין מקווה נשים אלו משלימות עם המצב, ומוותרות לחלוטין על קיום טהרת המשפחה, עקב העדר מקום נגיש ונוח.
לכן הארגון פועל רבות, על מנת לסייע ככל שניתן, וללוות את המקוואות השונים בכל שלב, דבר המאפשר שמירה וקיום מצווה חשובה זו וקידום הטהרה בישראל.

מנכ"ל ומייסד מקוואות ה - 100

רקע אישי

בוגר ישיבת קול התורה אצל פוסק הדור, הרב שלמה זלמן אויירבך ז”ל,
לימד בישיבת אור גבריאל ובישיבת נתיבות יוסף.
כתרומה לקהילה לימד את אנשי גיל הזהב דף יומי.

מסלול חייו של הרב מרדכי כלאב
במהלך לימודי הדיינות, הוא חקר לעומק את נושא המקוואות, בפרט את נושא המקוואות הביתיים. הוא אף כתב מחקר ופרסם קונטרס בתחום.
בד בבד הוא גילה את ייעודו בחיים ועבר לעסוק רק בהוספת טהרה בישראל ע”י פיצוח ועשייה בתחום, כך שהנושא הפך לנדבך מרכזי בחייו של הרב מרדכי כלאב.

הרב מרדכי כלאב פועל ומחדש את נושא חיבוב תחום המקוואות. הוא פועל רבות על מנת לצמצם את הפער התדמיתי של המקווה המסורבל והלא נעים, ולתת לו תדמית של מקווה ככל תשמיש קדושה ביתי אחר. הרב גם רואה בתחום שליחות לקראת ביאת המשיח הקרובה והממשמשת לבוא, מכאן חשיבות הימצאות מקווה בכל בית בישראל, על אף הקשיים בתחום.

הרב מרדכי כלאב חלוץ ומחדש בתחום המקוואות הביתיים והציבוריים המותאמים אישית לדרישותיהם ולצרכיהם של הלקוחות הבאים להיטהר.

בתחום רגיש כמקווה, צורת ההשוואה הנכונה היא ההבדל בין רופא מומחה למתמחה. צורת עבודתו של הרופא המומחה הופכת מדויקת ומקצועית יותר ממטופל למטופל. כך גם בתחום המקוואות, עקב חוסר בהבנה והתאמה למקווה הספציפי, ייתכן ויתקבל מקווה ציבורי בבית פרטי, במקום מקווה המותאם לביתו ולסביבתו של הפרט.
לרב מרדכי כלאב ניסיון עשיר בתחום המקוואות ובין השאר:
בנייה, שיקום מקוואות, ייעוץ, פיקוח, עיצוב, תכנון ותחזוקה  של עשרות פרוייקטים.
לכן הוא הפך לשם דבר בתחום המקוואות.
כהוכחה לעבודת הקודש המיוחדת שהרב מרדכי עשה במרוצת השנים, ניתן לעיין במכתבי התודה הרבים ובאלו המעידים על מגעיו עם גדולי רבני הדור, שהתפעלו וחיזקו את ידיו של גדול בוני המקוואות בארץ הקודש ובעולם.

בתחום המקוואות הציבוריים הרב מרדכי כלאב פתר בפועל ממש סוגיות הלכתיות סבוכות, בנוסף לקשיים טבעיים שהתחום מציב. כל זאת על ידי הידור ושמחה לנוכח המעלה החשובה.

מפעל חייו של הרב מרדכי כלאב